Back
Milda

Milda Šiupšinskienė

Kineziterapeutė

“Kraniosakralinės terapijos mokymai pagal Upledger: jaučiuosi su šia terapija nuėjusi tam tikrą patirties kelio atkarpėlę, tad sunku viską sudėti į kelis teiginius.

Osteopatijos norėjau mokytis dar seniau nei kineziterapijos, ir, sužinojusi apie šią galimybę, apsisprendžiau greitai. Vis dėlto, absoliučiai nežinojau kas ta kraniosakralinė terapija. Teorines žinias atnaujinome ir pagilinome apie kaukolės kaulus, smegenų dangalus ir jų prisitvirtinimo prie kaulų vietas, skyrėme dėmesio diafragmoms. Tačiau daugiausiai laiko, dėmesio ir dėstytojų pagalbos gavome taikydami technikas. Visų pirma – lavinant pajautimą ir antra – pasitikėjimą juo. Be pasitikėjimo pojūčiais nėra ir kraniosakralinės terapijos. Džiaugiuosi, kad šiam, praktiniam, aspektui skiriamas toks didelis dėmesys. Gavome atsakymus į pačius įvairiausius mums kylančius klausimus iš didelę patirtį turinčių terapeutų-mokytojų.

Kraniosakralinė terapija pabaigus 3 KST mokymų lygius mano darbe prigijo ir kaip atskira terapija, ir integravosi jos atskiros technikos dirbant su griaučių raumenų sistemos sutrikimų turinčiais pacientais. Manau, kad kiekvienam iš mūsų ji yra kaip maistas kūnui – lėtas maistas. Nes ši terapija suteikia žmogaus kūnui ir psichikai jausmą, kad į jį kažkas įsiklauso, pajuntamas buvimo suprastu būvis. Tam nereikia žodžių, tik judesių. To pasekmė – atsipalaidavimas, įtampos paleidimas, simptomų ir net jų priežasčių savaiminis išnykimas.

Netikėta, tačiau per šiuos turtingus mokymais metus jaučiu, kad pasikeitė ir mano charakterio aspektai. Kažkas atkrito, kažkas iškilo į sąmonės šviesą ir joje sudegė, atsivėrė erdvė priimti daugiau laimės, gerovės ir džiaugsmo.”