Back
Vilius

Vilius Montvidas

Kineziterapeutas
Kraniosakralinė terapija: šių mokymų metu augau visomis prasmėmis – kaip specialistas, kolega, žmogus, draugas, mokinys ir net mokytojas. Augimas dažniausia nebūna labai malonus procesas – reikia palikti savo senus įsitikinimus, pripažinti, kad kartais klysti ir daug ko nežinai.
Visata mane į kraniosakralinės kelionę įmetė absoliučiai nepasiruošus, nesusipažinus, tačiau pačiu laiku. Pamenu tuomet išgyvenau vieną stipresnių savo specialybinių krizių – kadienybė darbe nejaudino, nesugebėjau įžvelgti perspektyvų, vienu žodžiu – neįdomu. Į mokymus užsiregitravau ir atėjau neturėdamas žalio supratimo su kuo turėsiu reikalų, paprasčiausia pasitikėjau savo dėstytojos renginio pasidalinimu facebooke.
Pirmo lygio, pirmas pusdienis, mano mintys – kas toks? Ritmas? Nebejuokink… Kaip čia tuos pinigus susigrąžint?
Na, o tada prasidėjo vidinė kova – kaip priimti tai, ko nesupranti. Pirmas lygis man atnešė begalę neatsakytų klausimų, bet tuo pačiu metu supratau, kiek maksimaliai mechniškas aš esu savo darbe, kiek daug man trūksta jausmo – tiek emociniu, tiek sensoriniu lygmeniu. Kiek daug esu nepažinęs ir, kaip smagu tai patirti. Koks dažnai susikaustęs būnu viduje, ir kaip greitai nuteisiu aplinkinius. Pažintis su kraniosakraline terapija man primena „still pointą“ mano specialybėje, jei reiktų labiau suprantamo pavyzdžio – jaučiuosi lyg padaręs persėdimą ilgoje kelionėje iš vieno traukinio į kitą. Reikėjo prabusti, apsižvalgyti, kokie žmonės mane supa, kur daiktus savo pasidėjau, tada palūkuriuoti kurį laiką stotelėj ir su nauju jauduliu lipti į kitą traukinį, kelionės tikslas tas pats, bet kažkas tikrai pasikeitę, o svarbiausia padaryta pauzė.
Kraniosakralinė dabar yra mano kasdieninis darbo įrankis. Po pirmo lygio sunkai supratau, ką aš darau ir ar teisingai darau, bet mokytojo Gert žodžiai buvo visada šalia „ Don‘t think, just do it“ ir aš dariau, kuo dažniau, kuo ilgiau, kuo kruopščiau. Tada atvyko mokytojas Davy ir dar labiau atnešė pasitikėjimo ir tikėjimo. Labai laukiu susitikti su visais vėl ir vėl, labai laukiu gauti atsakymus į klausimus, dar labiau laukiu kol kils nauji klausimai.